Ett glas mjölk
Sitter här nu, dricker ett glas kall mjölk.
Brukar inte vara så förtjust i mjölk, men fått någon ”dille” på det nu.
Kom på idag att jag aldrig informerade er om Minnas senaste sjukgymnastbesök.
Det gick iaf väldigt bra!
Minna visade sina framsteg, och sjukgymnasten tyckte hon var superduktig!
Dock.. skulle vi få en träningsmatta till henne att ha hemma, och träna en månad, och komma tillbaka igen.

Om hon inte sitter då, ja då ska vi göra någon neuroxxxxx och röntgen(?), för att utesluta att det är något i huvudet på Minna.
Hon tror inte att fallet är så, men talade om att det är så det går till.
Jag tvivlar inte en sekund på att Minna kommer klara denna utmaning, hon har gjort otroliga framsteg på så kort tid.
Det blir svårare och svårare för barn att lära sej dessa steg som, sitta, krypa, stå, gå, juh äldre de blir.
Men Minna vissar att det går, bara man vill tillräckligt mycket! :D
Idag fick Minna svininfluensavaccinet.
Det gick jättebra, hon grät till nån hundradelssekund när vaccinet sprutades in, sen tittade hon upp på mej och log starkt.
Jag är en stolt mamma ska ni veta!
Ingen reaktion alls, lite gnällighet, annars inget annat.
Dessutomska ni veta! Minna åkte pulka för första gången ikväll.
Hon älskade det!
Ohh hon sken som en sol i den kyliga mörka kvällen, klockan var nästan 18 nämligen.
Hon skrattade, log, och busade.
Försökte fånga snöflingor på tungan och smaskade högljutt!
En underbar syn och det gjorde mej toksäker på att det var en toppenide att köpa pulkan till Minna.
Har en väldigt kramig och pussig man här hemma, så det ska jag ta vara på nu innan jag säger gonatt innan klockan 22.
Men.. Gonatt till er!







Vilken gullunge hon är! Fångar snö med tungan! Haha, sötnosen!
Klart att hon grejar det! Jag tror att när hon väl har lärt sig det, så kommer allt komma på en gång!
Kul med pulka förresten…låg hon i pulkan? Jag är jätte nervös för att sätta Johan i en pulka…rädd för att han ska ramla av!
måste missat nått.. vad har hämt med minna? :S
Hej igen. nu ser jag att minna är din lilla fis. Jag har min melvin o han har int ebörjat vända sig än och är 8 månader alltså inte då kunnat börja krypa. Sitter gör han o vill gärna försöka sätta sig själv. Men vi går oxå till sjukgymnastik i rotebro. hoppas det går bra för er. vi ska på återbesök nu 14 januari. kram