Välkommen till Familjen Korb!
Jag är en 28årig Stockholmsmorsa.
Mamma till Minna [081124] och lillebror Love [100626].
Bor tillsammans med barnens pappa, fästmannen Jonas i södra Stockholm. (Mer om hur vi träffades - här.)
I bloggen skriver jag om våran vardag, mående, tankar & känslor.
Skriver även om dotterns ovanliga kromosomavvikelsen.
Ibland skriver jag även om min behandling, utredningar och diagnoser som jag sen många år tillbaka kämpar med och mot.
[Den andra Johanna]
Bloggen är mer än en mammablogg, det är även en öppen dagbok där jag delar med mej av många pusselbitar från mitt förflutna och mitt inre.
Bjuder på bilder, tävlingar och skriver alltid ärligt & öppet!

Hoppas du ska gilla min blogg!
Kommenterar på nätet som: "Johanna - Tvåbarnsmamman mitt i kaoset".

bloglovin
Arkiv
Översättning
free counters
Samarbeten
Bloggare










Intresserad utav samarbete?
Kontakta mej här.
Statistik
Get your own free Blogoversary button!
Personligt bloggar Pinga Frisim Bloggar av mammor och gravida Blogg Topplista Bloggparaden Twingly BlogRank Topplista Page Rank Site Meter I ♥ Validator Startblogg.se

Tjejdygn

Just nu sitter jag på tunnelbanan påväg till stan, en aning sliten efter gårdagen, men så förväntansfull!
Ska möta söta Sara och även fina Rebecca (som jag förövrigt parade ihop tillsammans på Mammabloggkryssningen i år) på Centralstationen strax.

Vi ska bo på Omena hotels och tillsammans ska vi ha ett riktigt tjejdygn!

20120922-162859.jpg
Som jag längtat! :)

Ska försöka uppdatera er mer sen från rummet.
Ja, jag ska också bo på hotellet med tjejerna så att vi får mer tid ihop (även fast jag bor här i Stockholm).