Välkommen till Familjen Korb!
Jag är en 28årig Stockholmsmorsa.
Mamma till Minna [081124] och lillebror Love [100626].
Bor tillsammans med barnens pappa, fästmannen Jonas i södra Stockholm. (Mer om hur vi träffades - här.)
I bloggen skriver jag om våran vardag, mående, tankar & känslor.
Skriver även om dotterns ovanliga kromosomavvikelsen.
Ibland skriver jag även om min behandling, utredningar och diagnoser som jag sen många år tillbaka kämpar med och mot.
[Den andra Johanna]
Bloggen är mer än en mammablogg, det är även en öppen dagbok där jag delar med mej av många pusselbitar från mitt förflutna och mitt inre.
Bjuder på bilder, tävlingar och skriver alltid ärligt & öppet!

Hoppas du ska gilla min blogg!
Kommenterar på nätet som: "Johanna - Tvåbarnsmamman mitt i kaoset".

bloglovin
Arkiv
Översättning
free counters
Samarbeten
Bloggare










Intresserad utav samarbete?
Kontakta mej här.
Statistik
Get your own free Blogoversary button!
Personligt bloggar Pinga Frisim Bloggar av mammor och gravida Blogg Topplista Bloggparaden Twingly BlogRank Topplista Page Rank Site Meter I ♥ Validator Startblogg.se

Sugen på piercing?

stav

Alla som funderar på att pierca sej, gört!
Hade jag haft pengar hade jag piercat mej massor.. :)


Om ni kan pierca er denna vecka (fram tills på fredag), så vet jag den bäste (han är alltid bäst, men denna vecka har han många tider).
Kontakta mej för att komma i kontakt med piercaren (Stockholm).


Sprid gärna detta vidare till era vänner som ni tror kan vara sugna!

stav

2 Responses to Sugen på piercing?

  • Hej Johanna!
    har varit mer än skitdålig på att läsa din blogg (och andras med för den delen), och såg nu lite snabbt att ”här händer det grejer”. Är ni okej!?

    Har en liten grej på gång, och skulle vilja veta en sån enkel sak som vad du har för färg, som din favoritfärg. Det ska vara DIN favofärg, som du skulle kunna tänka dig att ha på tex kläder. Varför jag frågar…får du veta i sinom tid Wink

    Ta hand om dig och familjen, KRAMAR!

  • Johanna says:

    Jannice:
    Hej gumman, ingen fara vet hur det kan vara. Smile
    Vi är okej, men har haft en tung period.
    Hur är det själv?

    Favoritfärg är lila eller svart. Smile
    Blir nyfiken på varför du frågar. Razz

    Hoppas du mår bra!
    Kram